HATAY ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

DYK ORTAK SINAVI ÖNCESİNDE BAKANLIK TARAFINDAN ÖRNEKLEM OLARAK SEÇİLEN OKULLARLA TOPLANTI YAPILDI

DYK ORTAK SINAVI ÖNCESİNDE BAKANLIK TARAFINDAN ÖRNEKLEM  OLARAK SEÇİLEN OKULLARLA TOPLANTI YAPILDI

Millî Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesinin 17'nci maddesinin 2'nci fıkrasında "Kurslara katılan öğrencilerin kazandıkları bilgi ve becerileri ölçmek amacıyla kurs merkezinde kurs saatleri içinde kurs açılan derslerden her ay değerlendirme yapılır. Bu değerlendirmeler mahallî olabileceği gibi Bakanlıkça merkezi olarak da yapılabilir. Değerlendirme sonuçlan analiz edilerek eksikliği görülen konular tamamlanır. Ayrıca her dönem sonunda Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Yabancı Dil derslerinden Genel Müdürlükçe İzleme ve Değerlendirme Ortak Sınavı yapılır." hükmü yer almaktadır.

Yönergeye göre 2019 - 2020 eğitim öğretim yılı I. dönem Türkiye'de yapılacak olan "DYK İzleme ve Değerlendirme Ortak Sınavları" ilimizde Bakanlık tarafından örneklem seçilen 38 okulda (5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12. sınıflarda) 11 Ocak 2020 tarihinde saat 10:00 da tek oturum olarak gerçekleştirilecektir.

İl Milli Eğitim konferans salonunda İl Müdürümüz Kemal Karahan,   İl Müdür Yardımcımız Fahrettin ÖVER'in katılımı ile örneklem seçilen 38 okul müdürüne; sınavın nasıl uygulanması gerektiği hakkında Ölçme Değerlendirme Merkezi personeli tarafından bilgilendirme toplantısı yapıldı.

27-01-202027-01-2020

ÜRGEN PAŞA MAH. ŞEHİT İSMAİL YILDIRIM SK. HATAY İL MİLLİ EĞT.MÜD. SİTESİ 5. Kat - 0326 227 68 68 (Dahili 1064)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.