HATAY ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kemal KARAHAN, "Test Hazırlama Teknikleri Kursu" na Katılan 2. Grup Öğretmenlerimizi Ziyaret Etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kemal KARAHAN, "Test Hazırlama Teknikleri Kursu" na Katılan 2. Grup Öğretmenlerimizi Ziyaret Etti.

Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme ve Değerlendirme Merkezince Antakya ve Defne ilçesindeki Türkçe, Fen Bilimleri, Matematik ve Sosyal Bilgiler branşlarından 30 öğretmenimizle başlayan "Test Hazırlama Teknikleri" 1. grup eğitimlerinin ardından 2. gruptaki kursiyerler ile eğitimlere devam ediliyor. Bu süreçte İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kemal KARAHAN kursumuzu ziyaret ederek öğretmenlerimizle bu kursun önemi ve yeni ölçme ve değerlendirme sistemi hakkında görüş alış verişinde bulundu. Bu eğitimlerin neticesinde ezbere dayalı geleneksel soru tarzlarının artık işlevselliğini kaybettiği, öğrencilerin edindikleri bilgileri günlük hayatta kullanabilmelerini ve üst düzey bilişsel becerilerini ölçecek sorulara geçiş yapılmasının elzem olduğu dile getirildi. Kursun bir bölümüne iştirak eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kemal KARAHAN gönüllü öretmenlerimize teşekkür edip başarılar diledi. 

 

 

04-10-2018

04-10-2018

ÜRGEN PAŞA MAH. ŞEHİT İSMAİL YILDIRIM SK. HATAY İL MİLLİ EĞT.MÜD. SİTESİ 5. Kat - 0326 227 68 68 (Dahili 1064)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.